Prof. Tiziano Testori
Naši lektoři

Prof. Tiziano Testori

Implantologie

Získal titul MD (1981), DDS (1984). Specializace v oboru ortodoncie (1986) na univerzitě v Miláně, Itálie. Stáž na katedře orální maxilofaciální chirurgie (vedoucí: Philip J. Boyne, DMD, MS, DSc), School of Dentistry, Loma Linda University, Loma Linda CA (1991). Stipendium na oddělení orální maxilofaciální chirurgie (vedoucí: Robert E. Marx, DDS), Lékařská fakulta, University of Miami, Miami FL (2000).

V současné době vedoucí oddělení implantologické stomatologie a orální rehabilitace biomedicínské, chirurgické a stomatologické vědy (předseda: prof. L. Francetti), IRCCS, Galeazzi Institute, University of Milan, Milán, Itálie.

Odborný asistent na Fakultě zubního lékařství, Milánská univerzita, Milán, Itálie.

Předseda (2017–2018) Italské akademie oseointegrace (IAO).

Rozhodčí pro ústní chirurgii a zubní implantáty pro italský výbor ministerstva zdravotnictví pro programy CE.

 Recenzent spolupráce Cochrane ve skupině ústního zdraví.

 Aktivní člen Evropské rady orální chirurgie (EFOSS).

 Člen redakční rady:

 

  • The International Journal of Oral and Maxillofacial Implants (IJOMI), Quintessence Publishing Co, Inc, Illinois (USA).
  • European Journal of Oral Implantology (EJOI), Quintessence Publishing, Londýn, Velká Británie.
  • International Journal of Periodontics and Restorative Dentistry (IJPRD), Quintessence Publishing, Hanover Park, Illinois (USA).
  • "World Journal of Clinical Cases", Baishideng Publishing Group Inc., Pleasantos, CA (USA)

Editor implantologické sekce "Annals of Oral and Maxillofacial Surgery", OA Publishing, Londýn, Velká Británie.

Člen revizní komise Akademie ústního zdraví ADN Kronos Doctor's Life Channel.

Editor italského vydání "Quintessenza Internazionale & JOMI" vydávaného nakladatelstvím Quintessenza Internazionale, Rho (Milán, Itálie).

Spolu s R.L. Weinsteinem a S. Wallacem je editorem knihy "Maxilary Sinus Surgery and Alternative Therapies" (Maxillary Sinus Lift) vydané nakladatelstvím Quintessence Publishing 2009.

Galli e M. Del Fabbro knihy "Okamžité zatížení: nová éra v orální implantologii", vydané nakladatelstvím Quintessence Publishing 2011.

Vítěz ceny Williama R. Laneyho za nejlepší článek publikovaný v International Journal of Oral and Maxillofacial Implants (IJOMI) 2007.

Autor 112 recenzovaných publikací indexovaných v Pub Med.

0 akcí
Zobrazit historii vzdělávání lektora

Zobrazit všechny události
Odborník

Tyto stránky a na nich dále obsažené informace jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví a nejsou určeny široké – laické - veřejnosti.

Pokračováním v používání těchto stránek potvrzujete, že jste odborníkem ve smyslu §2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, a že jste si vědom (a) rizik, která jsou spojena s tím, že se seznámíte s informacemi takto určenými i pro případ, že odborníkem nejste.